Cestujte světem s naší cestovní agenturou.

+420 724 308 801 (08:00 - 17:00)

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

GO Parking

Parkování letiště Praha

Kurzy

Euro127.28
Americký dolar125.00
Britská libra130.47
Egyptská libra11.59
Chorvatská kuna13.60
Thajský baht10078.19

Zasílání novinek

ID: 875094

Peru – velký poznávací okruh

Termín: 24.09. (Čt) - 08.10. (Čt) 2020

Délka pobytu: 15 dní, 14 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Snídaně

Cena: 77 200 Kč

Program

Fakultativní úvod (+6 dní)


SEVERNÍ PERU – Cajamarca a horská Amazonie (pouze v červnovém termínu)
1.–2. den


Letecky Praha – Cajamarca; transfer do města, aklimatizace a seznámení s městem.
3. den


Canal de Cumbemayo – důmyslný vodní kanál, který představuje úžasný počin předincké stavební techniky; Cajamarca – prohlídka centra města a návštěva místa, kde v r. 1532 vlákali španělští conquistadoři do léčky posledního Inku Atahualpu.
4. den


Celodenní přejezd po panoramatické silnici přes hřebeny And a kaňon řeky Maraňon do horské části provinice Amazonie; cestou zastávky na vyhlídkách v průsmyku Calla Calla (3600 m) a v zajímavém muzeu v osadě Leymebamba s mumiemi od Laguny de los Condores; příjezd do města Chachapoyas.
5. den


Kuelap – ikonická památka severního Peru, prohlídka předincké pevnosti a svatyně obehnané hradbou 1900 metrů dlouhou a až 30 metrů vysokou; cesta první peruánskou lanovkou s panoramatickými výhledy na okolní hřbety And a následně asi 30 minut pěší chůze k pevnosti. V pozdním odpoledni prohlídka koloniálního Chachapoyas.
6.–7. den


Gocta – jeden z nejvyšších vodopádů světa (771 m výšky), cesta amazonským mlžným pralesem až přímo pod vodopád (10 km pěšky nebo na koni); druhý den poslední nákupy v Amazonii, transfer na letiště a odlet do Limy, nocleh a následné pokračování základním programem. 
.


ZÁKLADNÍ PROGRAM
1.–2. den


Letecky Praha – Lima , prohlídka srdce starého města: Plaza Mayor s prezidentským palácem, populární a moderní čtvrť Miraflores, Park lásky u pobřeží Tichého oceánu, odpolední přejezd podél oceánu na jih do Pisca a na poloostrov Paracas.
3. den


Ostrovy Ballestas – lodní výlet s pozorováním kolonií lachtanů a tučňáků v přírodní rezervaci, národní park Paracas přitažlivý svou archeologickou historií, přejezd k planině Nazca , zastávka v pravé pouštní oáze Huacachina s krásnými výhledy na poušť a možností sjet duny na sandbordech. Fakultativně jízda terenními vozy či buginami po dunách.  
4. den


Fakultativní letecká prohlídka obřích kreseb a linií na planině Nazca, návštěva hřbitova Chauchillo s pozoruhodnými mumiemi, přejezd do městečka Arequipa.
5. den


Arequipa město ležící pod spící sopkou El Misti (5821 m); návštěva nejživější a největší tržnice v Peru s možností nákupů místního ovoce a zeleniny či skvělých fresh džusů, prohlídka historického centra města, klášter Santa Catalina; návštěva archeologického muzea s jedinečně zachovalou zmrzlou mumií „Juanitou“, fakultativní pěší výlet v okolí.
6. den


Cesta na náhorní planinu s mnoha výhledy na sopku Misti a další vulkány, přejezd přes Mirador de los Volcanes ve výšce 4 910 m.n.m., pozorování četných stád lam, příjezd do Chivay prohlídka města a možnost koupání v nedalekých termálních lázních; relaxační den zaměřený na pohodlnou aklimatizaci.
7. den


Colca – nejhlubší kaňon světa, malebné údolí plné předinckých umělých teras uprostřed obrovských horských masivů, rozhledna Cruz del Condor; v případě příhodných podmínek pozorování volně žijících kondorů zblízka; přejezd kolem jezera Lagunillas, malebné údolí s  mnoha výhledy; odjezd do Puna a ubytování.
8. den


Plovoucí rákosové ostrovy Uros na jezeře Titicaca, dále na přírodní ostrovy Amantani nebo Taquile s výhledy na bolivijské pohoří Cordillera Real, návrat do Puna.
9. den


Přejezd po náhorní plošině Altiplano z Puna do Cuzca, večerní procházka městem.
10. den


Výlet po blízkých inckých památkách v okolí Cuzca, incké stezky, možnost účasti na šamanském obřadu, skalní observatoř a svatyně Qenko a monumentální chrám Sascayhuaman tvořený gigantickými kamennými bloky, návrat do Cuzca a prohlídka města.
11. den


Posvátné údolí řeky Vilcanota, zastávky u pevnosti Puca Pucara a někdejších inckých lázní Tambo-Machay, incké město Pisaq s jedinečnou soustavou teras a chrámů (možnost cca. tříhodinového přechodu přes celou lokalitu), návštěva vyhlášených trhů v městečku Pisaq, Ollantaytambo s jedinečnou pevností uzavírající údolí, přejezd vláčkem do Machu Picchu - Pueblo.
12. den


Machu Picchu – nejúchvatnější citadela říše Inků, dle vlastního uvážení výlety na okolní vrcholky (brána Inti Punku, incký most) s nádhernými výhledy; návrat do Cuzca.
13. den


Pokračování prohlídky Cuzca, romantické procházky, nákupy na indiánských trzích, nebo možnost fakultativních výletů; například do incké „zemědělské laboratoře“ Moray, na saliniště s těžbou soli v Salinas nebo na výlet do Vinicunca Rainbow Mountain - Duhových hor.
14.–15. den


Rozloučení s městem, poslední nákupy, přelet do Limy, odlet do Evropy a následující den návrat do Prahy.Stravování - snídaně
snídaně
Popis
Ubytování volíme v příjemných hotelích v blízkosti center či nákupních zón a hlavních ulic.  Jednolůžkový pokoj pro jednotlivce je u tohoto zájezdu povinný. Máte-li zájem o doobsazení pokoje, označte to na smlouvě. Bude-li k dispozici další zájemce stejného pohlaví, příplatek za jednolůžkový pokoj vám vrátíme.
Cena zahrnuje
průvodce CK
služby místních průvodců a specialistů; letenka vč. všech poplatků Praha–Lima / Cusco–Praha ve výši 25 000 Kč
v prodloužení 2x vnitrostátní přelet; pronajaté mikrobusy a pohodlný linkový autobus na trase Puno – Cuzco; 13x hotel *** se snídaní; v prodloužení navíc 6x hotel *** se snídaní; lodní výlet na ostro…
lodní výlet na ostrovy Uros na jezeře Titicaca včetně vstupu
vstupné do kaňonu Colca
vstupné na Machu Picchu; v prodloužení lanovka a vstupné na Kuelap a k vodopádu Gocta; 2x oběd
informační materiály
Cena nezahrnuje
jednolůžkový pokoj povinný – 7100 Kč
jednolůžkový pokoj povinný – 6800 Kč
Let nad obrazci Nasca - cca 95 USD Jízda terenními vozy či buginami po dunách oázy Huacachina - cca 25 USD Termální lázně La Calera - vstupné cca 5 USD  Výlet (sdíleně) k terasám Moray (cca 6 ho…
jednolůžkový pokoj povinný – 12400 Kč
24.09. (Čt) - 08.10. (Čt) 2020 - 15 dní, 14 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Základní cena
Snídaně
Letecky/Praha
-77 200 Kč
Vybrat termín
01.06. (Út) - 21.06. (Po) 2021 - 21 dní, 20 nocí
Základní cena
Snídaně
Letecky/Praha
-92 900 Kč
Vybrat termín
07.06. (Po) - 21.06. (Po) 2021 - 15 dní, 14 nocí
Základní cena
Snídaně
Letecky/Praha
-75 900 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměPeru
MístoPeru
HotelPeru – velký poznávací okruh
Základní cena
Termín24.09.2020 - 08.10.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníSnídaně
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Adventura s.r.o. IČO: 44264704
Vytvářím objednávku...