Cestujte světem s naší cestovní agenturou.

+420 724 308 801 (08:00 - 17:00)

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

GO Parking

Parkování letiště Praha

Kurzy

Euro125.65
Americký dolar122.53
Britská libra129.61
Egyptská libra11.28
Chorvatská kuna13.46
Thajský baht10071.07

Zasílání novinek

ID: 775599

MAROKO (letecky) 2019! ***

Termín: 04.04. (Čt) - 11.04. (Čt) 2019

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 22 500 Kč

Popis zájezdu
POZNÁVACÍ LETECKÝ ZÁJEZD: Rabat - Meknés - Fés - Erfoud - Merzouga - Ourzazate - Marrakéš - Ait Benhadou...termín 04.04.-11.04.2019- LAST MINUTE!
Program
1. den
Ve 12.45 hod. odlet přímou linkou z Prahy do MARRAKÉŠE. Transfer na ubytování. Procházka medinou (UNESCO) a zbožím překypujícími súky (tržišti). Nezapomenutelný večer na náměstí Jemaa el Fna. Nocleh.
2. den
Návštěva exotické zahrady Majorelle. Přejezd VYSOKÉHO ATLASU přes sedlo Tizi n´Tischka (2 260 m). Prohlídka opevněné hliněné vesnice - tzv. ksaru - AIT BENHADOU (UNESCO), která posloužila jako kulisa mnohým slavným filmům (Ježíš Nazaretský, Gladiátor, Honba za klenotem Nilu…) a bývá proto někdy přezdívána "Hollywood v poušti". Přejezd do OUARZAZATU, exkurze do filmových studií Atlas, největších na světě. Ubytování.
3. den
Prohlídka kasby (typická pevnostní stavba z červené hlíny) TAOUIRT, bývalého sídla pašů Glaoui. Vyhlídková jízda údolím pouštní řeky DADÉS, tzv. "Cestou tisíce kasb" (krásné pohledy na zelené oázy a hory v pozadí). Zastávka v KELAA MGOUNA, kde se zpracovávají květy známých damašských růží na éterický olej s léčivými účinky. Nenáročná vycházka úzkou soutěskou řeky TODRA sevřenou 300 m vysokými skalními stěnami. Starověký zavlažovací systém rhetaras. Ubytování v Erfoudu.
4. den
Fakultativně výlet na Saharu k písečné duně Erg Chebi - pozorování východu slunce. Prohlídka palmerie a políček v oáze MERZOUGA. Zastávka u nomádů, žijících ve stanech. Návrat do ERFOUDU. Prohlídka dílny na zpracování v poušti těženého mramoru s otisky prvohorních fosilií. Odpoledne průjezd údolím řeky ZIZ a podél přehrady u Er Rachidie. Výhledy na desítky kilometrů dlouhou oázu s datlovými palmami. Zastávka u tunelu Legionářů. Přejezd přes průsmyk STŘEDNÍHO ATLASU - Col de Zad (2 178 m) do horského střediska Azrou. Ubytování.
5. den
Procházka cedrovým lesem v národním parku IFRANE, pozorování makaků. Přejezd do MEKNÉS (UNESCO), jednoho ze 4 královských měst obklopeného olivovníky a vinicemi. Návštěva památek z doby Moulaye Ismaila, jednoho z prvních panovníků současné vládnoucí dynastie Alaouitů. Náměstí El Hedim, tržnice, kde nabízejí nejlepší koření v celém Maroku. Ubytování.
6. den
Prohlídka města FÉS (UNESCO), nejstaršího sídla sultánů s typickou islámskou architekturou: židovská čtvrť se synagogou, vyhlídka na město z pevnosti Borj sud, keramické dílny vyrábějící mozaiky, Medina - mešita Karaouine s nejstarší marockou univerzitou, mauzoleum zakladatele města Moulaye Idrisse II., medresa, knihovna, nejkrásnější brána Bab Jeloud, súky, koželužny... Ubytování v Rabatu.
7. den
Návštěva RABATU, současné rezidence marockého krále Mohameda VI.: zastávka před branou královského paláce, archeologický areál Chellah s antickými i středověkými památkami, mauzoleum králů Mohameda V. a Hasana II., pozůstatky středověké mešity s Hasanovou věží, kasba Oudaias s vyhlídkou na ústí řeky Bou Regreg do oceánu a na město Salé... Přejezd do královského města Marrakéš. Ubytování.
8. den
Dokončení prohlídky MARRAKÉŠE s bujnou subtropickou vegetací a charakteristickými načervenalými hradbami ohraničujícími historické centrum. Návštěva památek na vládnoucí dynastie - mešita Kutubia (klenot vrcholného almohadského stylu), palác La Bahia, Saadienské hrobky. Transfer na letiště. Odlet přímou linkou do Prahy. Přílet v 21.30 hod.
Ubytování
7x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
Stravování
7x polopenze
Cena zahrnuje
letenku Praha - Marrakéš - Praha, letištní a bezpečnostní taxy včetně poplatku za odbavené zavazadlo
dopravu klimatizovaným autokarem
7x ubytování v hotelu*** (2 lůžkové klimatizované pokoje s možností přistýlky a vlastním sociálním zařízením)
7x polopenzi
průvodce
pojištění CK proti úpadku
pobytovou taxu
Cena nezahrnuje
cestovní pojištění
doporučená částka na vstupné a spropitné: cca 80 € + 20 € výlet do Sahary za východem slunce
04.04. (Čt) - 11.04. (Čt) 2019 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
LAST MINUTE
Polopenze
Letecky/Praha
-Last minute22 500 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMaroko
MístoMaroko
HotelMAROKO (letecky) 2019!
LAST MINUTE
Termín04.04.2019 - 11.04.2019
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Mamut Tour, s.r.o. IČO: 43763057
Vytvářím objednávku...