Cestujte světem s naší cestovní agenturou.

+420 724 308 801 (08:00 - 17:00)

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

GO Parking

Parkování letiště Praha

Kurzy

Euro126.28
Americký dolar122.24
Britská libra129.08
Egyptská libra11.39
Chorvatská kuna13.52
Thajský baht10071.39

Zasílání novinek

ID: 876257

Nejkrásnější místa Maroka ****

Termín: 24.09. (Čt) - 28.09. (Po) 2020

Délka pobytu: 5 dní, 4 noci

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 20 690 Kč

Harmonogram

1.den: Odlet z Prahy do největšího marockého města, proslulého také díky stejnojmennému filmu - Casablancy, transfer do hotelu.

2.den:
Po snídani odjezd do hlavního města Maroka -Rabatu - prohlídka města, které nejvíce vystihuje představy o romantickém přístavním městečku – královský palác Mechouar, malebná čtvrť se specificky malovanými domy Kasbah Oudaya, významné místo posledního odpočinku tří členů královské rodiny mauzoleum Mohammeda V. a nedokončenou Hassanovu věž, která měla být největším minaretem na světě. Odpolední návštěva mediny provoněné nejen stovkami koření, ale také místními pokrmy. Návrat do Casablancy, večeře v hotelu.

3.den:
Po snídani prohlídka Casablancy- centrální trh, tradiční stará čtvrť a vhodné místo pro nákup typicky marockých suvenýrů Habous district, královský palác, náměstí Mohameda V., rezidenční oblast Anfa a největší mešita v celé zemi - mešita Hassana II. Přejezd do města s jedinečnou atmosférou, které je přezdíváno červená perla Maroka – Marakeše. Ubytování, večeře.

4.den:
Po snídani bude celý den věnován prohlídce Marakeše, druhého nejstaršího královského města založeného ke konci 11. století. Prohlídka zahrad Menara - olivovníky, palmy a ovocné stromy, které tvoří klidnou a příjemnou oázu uprostřed vyprahlého města v horkých letních dnech a žádný návštěvník města je nesmí minout. Dále návštěva jednoho z nejnavštěvovanějších míst v Maroku, dokonale zachovaných - Saadských hrobek, kde bylo pohřbeno více než 200 členů Saadské dynastie včetně Sultána Ahmeda el Mansoura. Poté zastávka u rozsáhlého paláce Bahía, který je vynikajícím příkladem špičkové východní architektury 19.století. Odtud k další dominantě minaretu Koutoubia, pozoruhodné historické mistrovské dílo, které bylo vzorovým příkladem pro další minarety v zemi. Poté bude následovat odpolední návštěva místních trhů, nejvyhlášenějších a největších v celém Maroku tzv. súk- s ukázkou ručních prací a návštěva hlavního náměstí Djemaa El Fna se spoustou stánků s dobrým jídlem a pitím obklopeném umělci, akrobaty a hudebníky, na kterém to žije ve dne i v noci. Návrat na ubytování, večeře.

5.den:
Po snídani transfer na letiště v Casablance, odpolední let do Prahy.
V ceně zahrnuto
· 4 noclehy v hotelu **** s polopenzí (4 snídaně, 3 večeře) bez nápojů, dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím 
· letenku Praha - Casablanca - Praha včetně tax a příplatků
· vstupy do památkových objektů
· Bahia Palace, Saadské hrobky
· dopravu autokarem dle programu zájezdu
· zákonné pojištění dle zákona č. 159/99 Sb.
Abstrakt

Casablanca | Rabat | Marakeš

Doplňující informace
Informace: Minimální počet účastníků pro realizaci je 15 osob.
Změna pogramu vyhrazena.
 
Cena nezahrnuje
· vstupy do památkových objektů nezahrnutých v ceně zájezdu
· vstup do mešity Hassana II v Casablance cca 12EUR/osoba
· spropitné povinně splatné na místě
 
Fakultativní služby
· příplatek za jednolůžkový pokoj 3 690 Kč

DALŠÍ UPOZORNĚNÍ Pro ženy je v Maroku vhodné střízlivější oblečení, především zakrytá ramena a kolena. Krátké sukně či hluboké výstřihy jsou v rozporu s místními zvyklostmi. Je dobré mít pořád u sebe šálu nebo šátek.  V Maroku platí zákaz plastových tašek, sáčků a obalů, vezměte si proto také skladnou nákupní tašku. PENÍZE Měnou Marockého království je dirham (MAD), který se dělí na sto centimů. (1 MAD = cca 2,25 Kč) Vezměte si eura nebo dolary, výměnu peněz provedeme až na místě. Možnost budeme mít na letišti nebo ve městě po příletu. Peníze je také možné vybrat z bankomatu na letišti. Platba platební kartou v obchodech nebo restauracích je spíše problematická a nelze se na ní stoprocentně spoléhat. V případě použití bankomatu se doporučuje ověřit si předem výši poplatku u své banky.  Dirhamy se nesmějí do země dovážet ani z ní vyvážet, takže neutracené peníze je třeba znovu směnit. Pro tento účel si nechte účet z banky, který je někdy při zpětné výměně vyžadován. V Maroku jsou ceny podobné nebo nižší než u nás, záleží na lokalitě.  Časové pásmo: časový posun proti České republice je: -1 hodina Důležitá telefonní čísla v celém Maroku:  Mezinárodní předvolba +212 policie (ve městech) 19 (případně 190) královské četnictvo – Gendarmerie royale (mimo aglomerace) 177 S.O.S. nehody (ambulance) 150 hasiči a rychlá lékařská pomoc 15 lékařská pohotovost 141 OČKOVÁNÍ Doporučuje se očkování proti tetanu, hepatitidě typu A a B a tyfu. Požadavky země na povinnost očkování se mohou měnit na základě uvážení místních orgánů.  Doporučujeme cestovatelům před cestou do cílové země ověření informací na příslušném konzulátu nebo velvyslanectví
Výhody
- příznivá cena
- návštěva 3 dominantních metropolí Maroka
24.09. (Čt) - 28.09. (Po) 2020 - 5 dní, 4 nociStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dvoulůžkový pokoj - Polopenze - dospělá osoba další typy pokojů
Polopenze
Letecky/Praha
-11%Last minute20 690 Kč
Vybrat termín
22.10. (Čt) - 26.10. (Po) 2020 - 5 dní, 4 noci
Dvoulůžkový pokoj - Polopenze - dospělá osoba další typy pokojů
Polopenze
Letecky/Praha
-23 120 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMaroko
MístoMaroko
HotelNejkrásnější místa Maroka
Dvoulůžkový pokoj - Polopenze - dospělá osoba
Termín24.09.2020 - 28.09.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Čedok, a.s. IČO: 60192755
Vytvářím objednávku...