Cestujte světem s naší cestovní agenturou.

+420 724 308 801 (08:00 - 17:00)

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

GO Parking

Parkování letiště Praha

Kurzy

Euro125.44
Americký dolar122.49
Britská libra129.67
Egyptská libra11.43
Chorvatská kuna13.38
Thajský baht10067.02

Zasílání novinek

ID: 985307

Královská města Maroka ****+

Termín: 25.10. (Út) - 01.11. (Út) 2022

Délka pobytu: 8 dní, 7 nocí

Doprava: Letecky / Praha (00:00)

Strava: Polopenze

Cena: 32 339 Kč

Harmonogram
1.den: Odlet z Prahy do Marakeše, transfer do hotelu, ubytování, večeře.

2.den: Po snídani bude celý den věnován prohlídce Marakeše, druhého nejstaršího královského města založeného ke konci 11. století, známého také jako perla jihu. Prohlídka zahrad Menara - olivovníky, palmy a ovocné stromy, které tvoří klidnou a příjemnou oázu uprostřed vyprahlého města v horkých letních dnech a žádný návštěvník města je nesmí minout. Dále návštěva jednoho z nejnavštěvovanějších míst v Maroku, dokonale zachovaných - Saadských hrobek, kde bylo pohřbeno více než 200 členů Saadské dynastie včetně Sultána Ahmeda el Mansoura. Poté zastávka u rozsáhlého paláce Bahía, který je vynikajícím příkladem špičkové východní architektury 19.století. Odtud k další dominantě minaretu Koutoubia, pozoruhodné historické mistrovské dílo, které bylo vzorovým příkladem pro další minarety v zemi. Oběd v hotelu. Odpoledne návštěva místních trhů, nejvyhlášenějších a největších v celém Maroku tzv. súk- s ukázkou ručních prací a návštěva hlavního náměstí Djemaa El Fna se spoustou stánků s dobrým jídlem a pitím obklopeném umělci, akrobaty a hudebníky, na kterém to žije ve dne i v noci. Ubytování, fakultativně možnost Fantasia show s večeří.

3.den: Po snídani odjezd  do Beni Mellal - jedno ze zemědělských center královsví. Zastávka na relaxaci s možností fakultativního oběda. Pokračování přes berberské vesničky Immouzer du Kandar a Infrane do města Fez. Ubytování, večeře.

4.den: Po snídani celodenní prohlídka města Fez – nazývaného duchovním centrem Maroka. Návštěva středověké čtvrti se zastávkou u architektonicky skvostných náboženských škol neboli medres - Attarine a Bou Inania, dále budeme pokračovat kolem mozaikou zdobené fontány Nejjarine a odtud k velmi významného místu -mešitě Karaouine, která sloužila jako domov pro univerzitu a dle Guinnessovy knihy rekordů je považována za nejstarší existující vzdělávací instituci na světe. Fakultativně možnost marockého oběda ve vyhlášené restauraci staré části města. V odpoledních hodinách přesun k prohlídce nové moderní části Fezu. Ubytování, večeře.

5.den: Po snídani odjezd k návštěvě římského města Volubilis a pokračování do historického města Meknes, které je zapsáno na seznam kulturních památek UNESCO a je známé pro své 40km dlouhé obranné zdivo s více jak dvaceti bránami vybudovanými ve španělsko-maurském stylu, zastávka u nejkrásnější z nich Bab El Mansour, která je zároveň jednou z nejkrásnějších bran v severní Africe. Odtud ke královským stájím a židovské čtvrti. Fakultativně oběd. Odjezd na ubytování do města Rabat, večeře.

6.den: Po snídani hlavní město Maroka – Rabat - prohlídka města – královský palác Mechouar, malebná čtvrť se specificky malovanými domy Kasbah Oudaya, významné místo posledního odpočinku tří členů královské rodiny mauzoleum Mohammeda V. a nedokončenou Hassanovu věž, která měla být největším minaretem na světě. Fakultativně oběd. Odjezd k prohlídce Casablancy – centrální trh, tradiční stará čtvrť a vhodné místo pro nákup typicky marockých suvenýrů Habous district, královský palác, náměstí Mohameda V., rezidenční oblast Anfa a největší mešita v celé zemi - mešita Hassana II. Ubytování, večeře.

7.den: Po snídani přejezd do Marakeše. Fakultativně oběd. Individuální volno. Večeře, nocleh.

8.den: Snídaně, transfer na letiště a odlet do Prahy.
V ceně zahrnuto
- 7 noclehů v hotelu ****/***** s polopenzí (7 snídaní, 6 večeří + 1 oběd bez nápojů), dvoulůžkové pokoje s příslušenstvím
- letenku Praha-Marakeš-Praha (s přestupem) vč. tax a příplatků
- vstupy do památkových objektů - Volubilis, Bou Inania, Nejjarine, Bahia Palace, Saadské hrobky
- přepravu autokarem po trase zájezdu - služby průvodce a místního průvodce
- pojištění dle zák. č. 159/99 Sb.
Abstrakt

CASABLANCA - RABAT - MEKNES - MOULAY IDRISS - VOLUBILIS - MOULAY IDRISS - FEZ - BENI MELLAL - MARRAKEŠ

25.10. (Út) - 01.11. (Út) 2022 - 8 dní, 7 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dvoulůžkový pokoj - Polopenze - dospělá osoba další typy pokojů
Polopenze
Letecky/Praha
-Last minute32 339 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměMaroko
MístoMaroko
HotelKrálovská města Maroka
Dvoulůžkový pokoj - Polopenze - dospělá osoba
Termín25.10.2022 - 01.11.2022
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místoPraha
StravováníPolopenze
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Čedok, a.s. IČO: 60192755
Vytvářím objednávku...