Cestujte světem s naší cestovní agenturou.

+420 724 308 801 (08:00 - 17:00)

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

GO Parking

Parkování letiště Praha

Kurzy

Euro127.28
Americký dolar125.00
Britská libra130.47
Egyptská libra11.59
Chorvatská kuna13.60
Thajský baht10078.19

Zasílání novinek

ID: 860150

HONGKONG, MACAO a SHENZHEN ***

Termín: 18.03. (Čt) - 27.03. (So) 2021

Délka pobytu: 10 dní, 9 nocí

Doprava: Letecky PRG

Strava: Bez stravy

Cena: 34 990 Kč

Program
1. den
Odlet z Prahy s přestupem
2. den
Přílet do Honkongu, ubytování. Podvečerní procházka nábřežím čtvrti TO KWA WAN začne u historické hodinové věže, jež byla součástí nádraží bývalé kantonské železnice Clock Tower. Projdeme se kolem viktoriánské stavby ředitelství námořní policie, po Avenue of Stars, Salisbury Gardens a po  Tsim Sha Tsui Promenade, odkud se nám nabídne dech beroucí pohled na panorama mrakodrapů Hong Kongu. Unikátním zážitkem bude Symphony of Lights, během které se mrakodrapy na opačné straně Victoria Harbour rozzáří světly a lejstry v neuvěřitelné světelné show. Zážitek je tak velký, že hned první večer v Hong Kongu si toto město zamilujete. Návrat na hotel, nocleh
3. den
Poznávání města začneme tím, že si uděláme představu o jeho rozlehlosti. Nejlepším způsobem je nastoupit na téměř 130 let starou tramvaj Peak Tram a vyjedeme po ostře stoupající vyhlídkové trati na vrchol Victoria Peak. Z vyhlídkové věže Peak Tower 552 m se nabízí nádherný panoramatický pohled na město a mrakodrapy. Procházka zahradami s viktoriánskými altánky a čínskými prvky. Poté dolní město: Hong Kong Park s Forsgate Conservatory, Katedrály sv. Jana, budova vládní rady, mrakodrap Bank of China Tower a architektonický skvost, který je symbolem Hong Kongu mrakodrap banky HSBC, symbolizující světový finanční kapitalismus. Statue Park obklopený výškovými budovami, s krásnými fontánami se sochou zakladatele mocné HSBC. Možnost občerstvení a nákupů. Poté Hong Kong City Hall a místa obchodního a společenského života města –  Causewaw Bay a Times Square, které patří k nejslavnějším obchodním distriktům na světě.  Chun Yeung Street Market, a nákupní gigant City Plaza. Osobní volno. Nocleh.
4. den
Poznáme Soho, kde se mísí obchůdky, místní bary s tradičním životem a místní kulturou, vše je zpestřeno tradičními stavbami a místními trhy. Začneme u Centrální policejní stanice – budova z 1841 připomínající zavedení řádu a pořádku do města. Nedaleko odsud vyzkoušíte nejstarší pohyblivý chodník na světě Eskalátor Central – Mid – Level, jež Vás poveze nad starými vznešenými ulicemi Stanley a Wellington a nad Gage a Lyndhurst, kde kdysi své zboží a služby nabízely květinářky a prostitutky. Graham Street Market je historický pouliční trh – stánky s čerstvou zeleninou, ovocem, květinami, masem, či rybami. Chrám Man Mo – jeden z nejstarších chrámů ve městě zasvěcený bohu literatury (Man) a bohu války (Mo), sloužil jako rozhodčí místo při řešení místních čínských sporů v době koloniální vlády. Chrám Kwun Yum. Síň předků Pang Sing – chrám postavený pro Číňany zemřelé mimo Čínu jež si přáli být pohřbeni v rodném městě. Chrám Tal Sui Cat Street – kouzelná ulice pouze pro pěší lemovaná obchody se starožitnostmi, levnými šperky, kuriozitami. Můžete se těšit na kratší projížďku místní tradiční tramvají jež nás doveze na Dried Seafood Street – známá obchodní ulice, kde dostanete vše, co se dá usušit, léčitelské bylinky, kořeny, jídlo, ryby vše dle staré místní tradice, jež se stala charakterem této části města. Následně se přesuneme k mrakodrapům finančního světa – One and Two International Finance Centre, mrakodrap Two, připomíná elektrický holící strojek a je nejvyšší stavbou Hong Kongu. Budovy jsou spojeny nákupním centrem IFC Mall. Shlédneme Hongkongské vyhlídkové kolo a projdeme se po Central Western District Promenade s vyhlídkou na opačný břeh zdejší přístavní zátoky. STAR FERRY – projížďka tradičním trajektem, jak jej znáte z filmů Hong Kongským přístavem. Ať již pojedete lodí „Morning Star“ nebo „Twinkling Star“ tedy ranní nebo zářivou hvězdou, pohledy na mrakodrapy a za nimi se zvadající hory se pro Vás stanou opravdu zářivým zážitkem. Osobní volno. Nocleh.
5. den
Budeme poznávat známé chrámy jako je: chrám SIK SIK YUEN WONG TAI SIN – nádherný Budhistický a Taoistický chrám – kombinace stříšek, sloupků, dřevěných mřížek, můstků v kombinaci červené a žluté barvy, postavený na památku Wong Tai Sing – budhistického mnicha ze 4. stol. Architektonicky malebný a fotografovaný je chrám WONG TAI SIN, jež má pomáhat nemocným, ničit zlo a splnit všechna přání těch jež jej navštíví. Atmosféru doplní pravá čínská zahrada NAN LIAN GARDEN stvárněna v tradičním stylu Tang Dynasty. Kouzelná parková úprava doplněná o čínské architektonické zahradní prvky jako jsou altánky se zdobenými střechami, červené lávky klenoucí se přes umělá jezírka – nádhera a klid uprostřed velkoměsta. CHI LIN NUNNERY je významným budhistickým chrámovým komplexem. Poté oblast Mongkok – Kowloon známé úzkými obchodními uličkami s místními čínskými obchůdky a restauracemi, kde vládne jedinečná a živá atmosféra. Můžete se těšit na Mongkog Market, vyhlášený Ladies Market. Zastavíme se v chrámu Yaumatei Tin Hau temple. Projdeme se uličkami Jede Marketu. Líbit se vám bude Kowloon Park, vybudován na místě bývalé britské vojenské základny, součástí jsou čínské zahrady s exotickými stromy, jezírky, papuščí zahradou. Na jeho konci je Kowloonská mešita a islámské centrum. Osobní volno, možnost návštěvy muzeí Hong Kong Science Museum, Hong Kong Museum of Art. Večer se můžete těšit na neopakovatelný zážitek – návštěvu světově vyhlášeného Tin Hau Temple Street market a Shanghai Street – pouličních trhů plných světel, reklam, žijících dlouho do noci. Nocleh.
6. den
The Lantau Island je místo proslavené vysokou sochou Buddhy, vypínající se na jednom z vrchů ostrova. Ze všeho nejdřív nás čeká 5,7 km dlouhá cesta lanovkou Ngong Ping Cable Car, vedoucí přes zdejší pohoří, nabízející jedinečné výhledy na Hong Kong a jeho okolí. Lanovka končí v Ngong Ping Village s obchody a restauracemi jež přijdou vhod při vycházce ale i návratu od sochy velkého Buddhy. Spatříme Walking With Budha – představující sochy žen jež jsou alegorií na principy Buddhismu. Projdeme se po stezce rozumu – The Wisdom Path. Na návrší Lantau ve výšce 500 m sedí obrovská 34 m vysoká bronzová socha prince Guatamy – tedy Buddhy, ke které vystoupáme po 268 schodech. Ten pohled bude stát za to! Uvidíme také Po Lin Monastry – obrovský budhistický komplex. Návrat do centrálního Hong Kongu – osobní volno. Nocleh.
7. den
Celodenní výlet do Macao. Cesta trajektem trvá asi hodinu. Jedná se o Čínskou zvláštní administrativní oblast, nalézající se v západní části ústí delty Perlové řeky, jež je známá jako Las Vegas východu. V tomto městě, jež bylo bývalou Portugalskou kolonií naleznete pevnosti, katedrály, portugalské ulice ale i čínské chrámy, či mrakodrapy. Poznáme historické centrum Maccaa se vším všudy. Osobní volno, večer návrat do Hong Kongu. Nocleh.
8. den
Ráno nasedneme na místní MRT a vydáme se k Futian Checkpointu, kde nás čeká několik administrativních úkonů a přestup na metro. Ani ne 1,5 hodiny a jsme z Hong Kongu v SHENZHENu – nové metropoli postavené ve stylu ultramoderní architektury na březích Perlové řeky. Místní říkají, před 30 lety zde byly bažiny a malá vesnice, dnes je tady milionové město s unikátními mrakodrapy a moderní architekturou. Prostě zázrak asijského ekonomického úspěchu, který musíte vidět a zažít. Navštívíme zde tematický park WINDOW of the WORLD, kde uvidíte kopie 130 staveb z celého světa, kopii: Eiffelovy věže, vítězného oblouku, Colosea, Big Benu, Niagarských vodopádů… Za návštěvu stojí ultramoderní, mrakodrapy lemovaný Shun Hing Square, Hauquiangbei a jiné. Večer návrat do Hong Kongu.
9. den
Volno dle časových dispozic před odletem. Přesun na letiště, odlet zpět.
10. den
Návrat do Prahy
Cena zahrnuje
Letenku Praha - Hong Kong - Praha
Letištní taxy a poplatky
Kabinová zavazadla dle podmínek letecké společnosti
7 x ubytovní v hotelu ***
Česky mluvící průvodce po celou dobu zájezdu
Zákonné pojištění CK, DPH
Cena nezahrnuje
transfer z letiště na hotel a zpět cca 150 HKD (cca 17 EUR)
MHD v Hong Kongu cca 200 HKD (cca 22 EUR), Trajekt do Macao 400 HKD (cca 45 EUR)
Místní taxy a pobytové taxy 550 HKD (cca 63 EUR)
Případný pokojový servis, nápoje a občerstvení v pokoji
Vstupy do památek a na atrakce
Za příplatek je možné provést rezervaci sedadel v rámci turistické třídy
Odbavené zavazadlo do 23 kg cca 2.500 Kč dle ceníku a předpisů letecké společnosti
18.03. (Čt) - 27.03. (So) 2021 - 10 dní, 9 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Osoba ve 3 lůžkovém pokoji další typy pokojů
Bez stravy
Letecky PRG
-First minute34 990 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměČína
MístoČína
HotelHONGKONG, MACAO a SHENZHEN
Osoba ve 3 lůžkovém pokoji
Termín18.03.2021 - 27.03.2021
DopravaLetecky PRG
Odletové/odjezdové místo 
StravováníBez stravy
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: WISNAR groupe mondiale s.r.o. IČO: 6514316
Vytvářím objednávku...