Cestujte světem s naší cestovní agenturou.

+420 724 308 801 (08:00 - 17:00)

RYCHLÉ VYHLEDÁNÍ ZÁJEZDU

Země:
Oblast:
Místo:
Cena:
Odjezd od: Návrat do:
>> Rozšířené vyhledávání

GO Parking

Parkování letiště Praha

Kurzy

Euro125.55
Americký dolar122.76
Britská libra128.50
Egyptská libra11.34
Chorvatská kuna13.46
Thajský baht10073.88

Zasílání novinek

ID: 675292

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR - Vodopády a safari

Termín: 26.03. (Čt) - 15.04. (St) 2020

Délka pobytu: 21 dní, 20 nocí

Doprava: Letecky

Strava: Dle programu

Cena: 88 900 Kč

Poloha
Velká cesta z Viktoriiných vodopádů přes pouště Namibie až do Kapského města.
Program
1. den
Letecky do ZIMBABWE na Viktoriiny vodopády. 1 700 m široká řeka padá o 110 m níže. Dvakrát vyšší než Niagara. Jsou nejkrásnější na světě? Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Monument Dr. Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Nocleh v"hotelu ve Vic Falls.
3. den
Fakultativní aktivity na Victoria Falls - rafting, rychlý jet boat, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády helikoptérou, procházka se lvy. Podvečerní plavba po Zambezi s pozorováním hrochů a slonů při západu slunce. Nocleh v"hotelu ve Vic Falls.
4. den
Přejezd do BOTSWANY. NP Chobe a rekordní stáda slonů. Lvi, žirafy i antilopy. Odpolední lodní výlet mezi zvířaty je vrcholem safari. Nocleh v"bungalovech ve městě Kasane.
5. den
Brzké ranní safari v NP Chobe v"safari autech. NAMIBIE. Přesun Capriviho pruhem. Nocleh v kempu na břehu Okavanga.
6. den
Přejezd přes Rundu a Grootfontein k největšímu meteoritu světa Hoba (54 tun). Přesun k"hranicím NP Etosha. Nocleh v kempu v"Sachsenheim.
7. den
Dopolední safari v NP Etosha - v jazyce Sanů „Velké bílé místo“. Třpytivá solná pánev. Unikátní fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Pozorování zvířat u napajedel - oblast Namutoni. Přejezd do oblasti Halali. Odpolední safari v"otevřených džípech. Nocleh v"kempu v"Halali.
8. den
Brzké ranní safari v"otevřených džípech. Přejezd do oblasti Okuakuejo. Odpoledne přesun na jih z"parku do burského městečka Outjo, nocleh v"bungalovech v"Outjo.
9. den
Přesun přes"Kamanjab,"návštěva himbské vesnice. Příroda čaruje s vodou i s místními ženami. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Dobrodružná výprava přes"Damaraland."Možnost spatřit unikátní pouštní slony. Nocleh v"kempu v"poušti pod nekonečnou oblohou plnou hvězd.
10. den
Prohlídka Organ Pipes. Nejvyhlášenější skalní rytiny křováků Twyfelfontein pod patronátem UNESCO. 6 000 let staré. Pouštní cestou územím Hererů podél masivu Brandbergu s"vyhlídkou na nejvyšší horu Namibie. Nocleh v"kempu v Uis.
11. den
Přejezd na Pobřeží koster do rybářské osady Hentiesbai. Cape Cross s tisíci lachtany. Podél pobřeží Atlantiku do Swakopmundu, nocleh v"hotelu.
12. den
Muzeum krystalů. Pláže s palmami. Akvárium. Pohoda „evropského“ Swakopmundu. Volný den určený na fakultativní aktivity dle vlastního výběru, např. rybaření, sandboarding (obdoba snowboardingu na písečných dunách). Možnost vyhlídkového letu nad písečnými dunami. Nocleh v"hotelu ve Swakopmundu.
13. den
Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Přesun dále na jih přes průsmyk Kuiseb. Překročení obratníku Kozoroha. Osada Solitaire. Nocleh v"kempu v Sesriem.
14. den
Pouštní park Namib Naukluft. Krása písečných dun v oblasti Sossusvlei. Magický východ slunce na písečných dunách. Dead Vlei - jedno z nejfotogeničtějších míst Namibie. Nejkrásnější fotografie právě odtud? Přesun do Marientalu, nocleh v"kempu.
15. den
Přesun měnící se pouštní krajinou do Keetmanshoop. Jedinečné stromy aloe rozsochaté. Fish River Canyon je po americkém Grand Canyonu největším na světě. Rybí řeka vymlela 161 km dlouhý a 27 km široký kaňon. Strhující krajina. Možnost koupání v termálních pramenech Ai Ais, nocleh v"kempu.
16. den
Přejezd z Namibie do JAR přes městečko Springbok. Nocleh v"bungalovech ve Vanrhynsdorp.
17. den
Pokračování do Kapského Města. Pořadí navštívených míst se může měnit v závislosti na počasí. Odpoledne nezapomenutelný pohled na Kapské měst. Lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami. Nocleh v"hotelu v"Kapském městě.
18. den
Mys Dobré naděje, opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders. Vyhlídka na False Bay. Zastávka na vyhlídce na fantastické panorama 12 apoštolů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky.
19. den
Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu.
20. den
Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Greenmarket s umělci a suvenýry. Pokud časové možnosti dovolí návštěva botanické zahrady Kirstenbosch. Večerní odlet.
21. den
Letecký návrat domů.
Doplňující informace
Viktoriiny vodopády, nejkrásnější na světě. NP Chobe s rekordním počtem slonů. Solná pláň NP Etosha s unikátní faunou. Kmen Himbů s tradičními zvyky a obyčeji. V Namibii zažijeme více, než je obvyklé! Tisíce lachtanů na Cape Cross. Evropský Swakopmund. Nejvyšší písečné duny světa na poušti Namib Naukluft. Nejhlubší a nejpůsobivější Fish River Canyon. Zajímavosti Kapského Města. Mys Dobré naděje. Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout této kombinaci destinací. Různorodá krajina navštívených zemí – atraktivní výhledy na světově proslulé vodopády, netradiční vodní safari, solná pánev s množstvím zvířat, písečné duny i hluboké kaňony. "Cestujeme společně pronajatým vozidlem. Možnost spojení s akcí č. 120. "
Cena zahrnuje
Mezinárodní letenka." Letištní taxy." Veškerá doprava pronajatými vozidly." Džíp safari auta a lodní safari v NP Chobe." Ubytování 10x v hotýlcích či bungalovech a 8x ve vlastních stanech." Vstupy do národních parků, včetně vstupu na Mys Dobré naděje." Plavba po řece Zambezi v Zimbabwe." Walvis Bay - lodní výlet s ochutnávkou ústřic." 2x safari auta v NP Etosha." Návštěva Twyfelfontein, Cape Cross, tučnáci v Boulders." Český průvodce." Cestovní pojištění.
Cena nezahrnuje
Vstupní vízum do Namibie 2 900 Kč, Zimbabwe po příletu 30 USD, vstupní poplatek Botswana na hranici 30 USD. Stravování." Ostatní vstupy." Spropitné." Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 500 Kč. Fakultativní výlety Viktoriiny vodopády: raft, bungee jumping 160 - 220 USD/aktivita, bridge slide (zip line) 45 USD, let helikoptérou k vodopádům od 155 USD, procházka se lvy, jízda na slonech 150 USD Boma dinner (večeře + bubnová show) 45 USD Grootfontain – meteorit – vstupné cca 30 USD Swakopmund – akvárium cca 5 USD, z dalších aktivit: sandboarding nebo jízda na čtyřkolkách asi 40 USD na 90 min, vyhlídkový let nad dunami Dead Vlei a Pobřežím koster asi 300 USD (2,5 hodiny), plavba za delfíny asi 300 USD, rybaření na moři cca 65 USD Cape Town – lanovka na Stolovou horu – obousměrná: cca 30 USD Cape Town – Akvárium cca 15 USD
26.03. (Čt) - 15.04. (St) 2020 - 21 dní, 20 nocíStravováníDopravaSlevaCenaCeník
Dospělá osoba
Dle programu
Letecky/
-88 900 Kč
Vybrat termín
19.07. (Ne) - 08.08. (So) 2020 - 21 dní, 20 nocí
Dospělá osoba
Dle programu
Letecky/
-90 900 Kč
Vybrat termín
03.10. (So) - 23.10. (Pá) 2020 - 21 dní, 20 nocí
Dospělá osoba
Dle programu
Letecky/
-88 900 Kč
Vybrat termín
Cena zájezdu, popř. souhrnná cena zájezdu bude sdělena našimi pracovníky a bude uvedena ve smlouvě o zájezdu /potvrzení o zájezdu.
Informace o zájezdu
ZeměBotswana
MístoBotswana
HotelZimbabwe - Botswana - Namibie - JAR - Vodopády a safari
Dospělá osoba
Termín26.03.2020 - 15.04.2020
DopravaLetecky
Odletové/odjezdové místo
StravováníDle programu
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Pořádající CK: Livingstone s.r.o. IČO: 26248051
Vytvářím objednávku...